Katarzyna Stefanowicz

Animatorka kultury, performerka, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice (2006), ma za sobą studia na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Teatralnej. Absolwentka kursu kwalifikacyjnego o specjalizacji taniec współczesny, organizowanego przez MKiDN oraz kursu instruktorskiego Improwizacja Ruchu i Symbolika Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen).

Producentka, autorka scenariuszy, performerka, reżyserka, choreografka, twórczyni oraz współtwórczyni kilkudziesięciu spektakli oraz projektów plenerowych i scenicznych z dziedziny teatru, tańca, happeningu i performance art. Przez 10 lat związana z Teatrem i Stowarzyszeniem Makata, z którymi zrealizowała kilkadziesiąt projektów (jako producent, współautor i współreżyser, itd.): festiwali (Festiwal Zbliżenia Kultur, Festiwal Wisłostrada, edycje w latach 2000-2009) oraz spektakli, parad i akcji ulicznych prezentowanych na wielu festiwalach w Polsce i poza granicami (Festiwale Malta, Feta, Sztuka Ulicy, Golden Lion, itd., itp.).

Od 2010 producentka Festiwalu Młodzieży Bez Granic w Różanymstoku. Od 2003-2011 współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Teatrem Gardzienice przy spektaklach Waza Francois i Ifigenia w A... pracowała również jako instruktor teatru fizycznego ze student Akademii Praktyk Teatralnych. Inicjatorka powstania Kolektywu Artystycznego Babaryba. Wyprodukowany i współreżyserowany przez nią spektakl pt. Babaryba czyli kobieta po grecku został uznany przez miesięcznik Teatr za jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnego offu w sezonie 2007/2008 oraz zajął II miejsce w konkursie TVP Dolina Kreatywna.

Tworzone i współtworzone przez nią spektakle i projekty, m.in. Przy drzwiach zamkniętych, Ciało Ruch Przemiana, Parodos, zanim chór rozpocznie pieśń - tańczy, były pokazywane, między innymi, na scenie Teatru Praga, Instytutu Teatralnego, Laboratorium CSW, OPT Gardzienice. Od 2011 współpracuje z KulturKunst w Berlinie przy projekcie Instant Acts. Mieszka i pracuje w Warszawie, gdzie między innymi od 2008 roku prowadzi jedyną w Polsce Szkołę Wachlarzy (szkołę tańca z wachlarzami)

 

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl