CKŚ proponuje


Nadchodzące wydarzenia

Koncerty, warsztaty, goście z zagranicy. Zapraszamy!

Conga - nowa grupa - poziom otwarty - soboty 10:00

Rodzaj wydarzenia:
Data:
sobota, Marzec 5, 2016 - 10:00
Instruktor:
Nikodem Bąkowski
Miejsce:
Strefa Rytmu @ CKŚ

Zapraszamy do nowej grupy bębniarskiej, szlifującej grę na congach pod okiem Nikodema Bąkowskiego. Gramy co sobotę! Start: 5.3 g. 10:00.

Nasze spotkania poświęcimy głównie na ugruntowanie umiejętności zdobytych na zajęciach niedzielnych, ale grupa ma charater otwarty na nowych bębniących. Będziemy powtarzać, upiększać w wariacje i na wszelkie sposoby dopieszczać nasz repertuar i technikę. Zapraszam rownież wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszej wesołej i utalentowanej gromadki:) Zaczynamy już 5.03! Nikodem.

Prosimy o zapisy przez formularz:

centrumkulturswiata.pl /zapisy

kontakt mailowy:
kontakt@centrumkulturswiat a.pl

Miejsce zajęć - Cent rum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15, Warszawa (2. klatka, 1. piętro, sala perkusyjna Strefy Rytmu).

Dojazd komunikacją miejską - metro Stadion Narodowy, SKM - stacja Warszawa Wschodnia, autobusy i tramwaje - najbliższe przystanki: Al. Zieleniecka, Dw. Wschodni-Lubelska, Lubelska, Metro Stadion.

Zapraszamy gorąco do gry na bębnach!

***

Bębny afrokubańskie conga

Zajęcia poświęcone są poznaniu tradycyjnej – kubańskiej techniki gry na congach. W oparciu o stosunkowo proste rytmy z przeróżnych stron świata sukcesywnie doskonalona technika pozwoli w końcu na skupienie się na bardziej zaawansowanych technicznie i skomplikowanych rytmach kubańskich. Ważne jest także współdziałanie cong z pozostałymi instrumentami latynoskiej sekcji perkusyjnej. Stąd na zajęciach obok cong pojawią się takie instrumenty jak: clave, campana, guiro, bongosy, bata, timbalesy czy maracasy. Spośród niezwykle bogatej i różnorodnej muzycznie kultury latynoamerykańskiej zapoznamy się bliżej z takimi gatunkami jak np.: merengue, "salsa" (son, bolero, guaracha, songo, pilon, mozambique), bomba, plena, comparsa/conga, rumba, toques de bata. Zajęcia prowadzi członek wielu zespołów grających muzykę afrokubańską i nie tylko, conguero - Nikodem Bąkowski.

O prowadzącym:

Zawodową grą na instrumentach perkusji latynoskiej (congi, timbalesy, bongosy, bata) zajmuje się już od ponad 10 lat. Uczył się m.in. na Kubie, u takich sław perkusji jak: conga – Jesús Alfonso (Los Muñequitos de Matanzas), Macho Calderón (Aguiri-Yo), Duniesky Barreto Pozo (Bamboleo, BuenaVista Social Club), Grupo Afrocuba de Matanzas, timbalesy – Ramsés Rodriguez Baralt (Ernán Lopéz Nussa, Chucho Valdes, Omara Portuondo, Pablo Milanes, Ibrahim Ferrer, Silvio Rodriguez), bata – Carlos Miguel Perez Brito, José Osmel Torreo.

W latach 2001-2004 grał na timbalesach w zespole Son de Cuba założonym przez znakomitego kubańskiego muzyka, Renell'a Valdes-Ceperro. Wielokrotnie współpracował też z zespołami: Rey Ceballo & Calle Sol, Jose Torres y Salsa Tropical, Trio Son de Cuba, Noche de Boleros, DAAB. Gra w formacji Ritmodelia, promującej batucadę – sambę brazylijską. Jest założycielem i liderem grupy Afrocuba de Acá, zajmującej się muzyką afrokubańską (toques de Orisha, rumba cubana) oraz S zkoły Tańców Karaibskich SHo.

Jako współaranżer i wykonawca bierze udział w projektach muzyki jazzowej, awangardowej i klubowej. Ma na koncie wiele występów estradowych i klubowych w całej Polsce oraz poza granicami kraju (Kuba, Emiraty Arabskie, Hiszpania, Czechy, Litwa, Szwajcaria). Fascynacja korzeniami muzyki perkusyjnej sprawiła, że również gra w Grupie Perkusyjnej Strefa Rytmu na afrykańskich bębnach - dundunach. Akompaniuje do warsztatów tanecznych (afro dance, salsa i in.), prowadzi też warsztaty rytmiki kubańskiej dla tacerzy salsy. Od roku 2000 podejmuje działalność dydaktyczną w zakresie gry na instrumentach perkusyjnych. Aktualnie uczy w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. K. Komedy, w SHO oraz w Strefie Rytmu.

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zapisz się do newlettera

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
2 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Nasi sponsorzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

Kliknij logo