CKŚ proponuje


Nadchodzące wydarzenia

Koncerty, warsztaty, goście z zagranicy. Zapraszamy!

 

Weekend z tańcem z wachlarzami bojowymi 21-22.3

Rodzaj wydarzenia: 
Data: 
Od sobota, Marzec 21, 2015 - 12:00 do niedziela, Marzec 22, 2015 - 15:15
Instruktor: 
Szkoła tańca z wachlarzami - Julia i Kasia
Miejsce: 
Centrum Kultur Świata

Taniec z Wachlarzami Bojowymi łączy energię i precyzję wschodnich sztuk walki, harmonię i rytm Tai Chi z subtelnością tańca współczesnego. Czerpiąc inspirację z piękna i magii kobiecego ciała, wydobywa jego ukrytą moc. Wachlarze bojowe to sekretna broń kobiet dalekiego wschodu. W świecie rządzonym przez mężczyzn podkreśla ich delikatność, dając poczucie siły i pewności siebie.Żyjąc w biegu nie zawsze mamy okazję poczuć wewnętrzną, napędzającą do działania siłę. Marzenie o sobie, silnej kobiecie, realizujemy zanurzając się w literaturze i filmie. Przygody niezwykłych kobiet Wikingów i walczących o tron wojowniczek, wyzwalają pragnienie stawienia czoła przeciwnościom losu, podjęcia walki, złapania za miecz, łuk lub wachlarz bojowy....Przywitaj wiosnę tańcząc z wachlarzami bojowymi!


Miejsce: Centrum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15
Czas: 21 - 22 marca godz. 12.00 - 15.15


PŁATNOŚĆ ZA WARSZTATY DO 15 MARCA: 6 h 150 zł


PŁATNOŚĆ ZA WARSZTATY PO 15 MARCA: 6 h 180 zł


Rezerwacje przyjmujemy mailowo na szkolawachlarzy@wp.pl lub telefonicznie 501 036 424 lub 791 84 04 19


UWAGA! (liczba miejsc ograniczona - gwarancją miejsca na warsztatach jest uiszczenie opłaty)


https://www.youtube.com/watch?v=5FAisdT_jiQ

https://www.youtube.com/watch?v=CM2sNhsdU6U

Warsztaty prowadzą:

JULIA BUI-NGOC, magister Sztuk, kilkukrotna mistrzyni Francji w chińskich sztukach walki (kung-fu wu-shu). Ma za sobą kilka lat Łódzkiej Szkoły Baletowej. Przez 5 lat związana z teatrem Gardzienice, występowała i prowadziła warsztaty dla grup krajowych i zagranicznych, między innymi w Columbia University (NYC), w Yely University, w Teatrze "LaMaMa" (USA), w Hebel Theatre (Berlin) ,w moskiewskim Centrum im. Meyerholda. (Moskwa), w Barbican Center (Londyn) w Sikyonie (Grecja)w Brukseli, na Quardienale w Pradze czy Centrum Sztuki Współczesnej. Pracowała również jako choreograf dla teatrów, teledysków, wideo instalacji i filmów.

KATARZYNA STEFANOWICZ - performerka, choreografka, producentka. Absolwentka Choreografii i Teorii Tańca oraz Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, ponadto Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Tworzy na styku teatru tańca, teatru oraz sztuki współczesnej. Przez wiele lat współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Swoje prace pokazywała między innymi w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Instytucie Teatralnym, Teatrze Praga, Laboratorium CSW, OPT Gardzienice oraz na festiwalach i scenach w Polsce, Niemczech, Belgii, Ukrainie, Słowacji, Czechach. Pasjonuje się improwizacją, sztuką interaktywną oraz site-specific. Od 2005 wraz z Julią Bui-Ngoc współtworzy Szkołę Wachlarzy.

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl